Chci jet na pracovní stáž

Pořiď si skvělou položku do svého životopisu a získej praxi v zahraniční firmě ještě během studia s programy Erasmus+ nebo Evropský sbor solidarity.

Tisk

Kdo může jet?

Na pracovní stáž v rámci Erasmu+ můžeš vyjet, pokud jsi student vysoké nebo vyšší odborné školy. Můžeš být v jakémkoli ročníku. Existuje také možnost vyjet na absolventskou stáž, a to do jednoho roku od ukončení studia. Pracovní stáž můžeš absolvovat i v rámci nového programu Evropský sbor solidarity, studium není podmínkou. Vyjet můžeš do 30 let.

ikona_45_globus-v-ruce

Kam se dá vyjet?

Vyjet na zkušenou v rámci pracovní stáže můžeš do členských zemí EU, navíc také do Turecka, Makedonie a zemí Evropského hospodářského prostoru (Norsko, Island, Lichtenštejnsko). Od roku 2018 je možné absolvovat pracovní stáž i mimo Evropu, s tzv. mezinárodní kreditovou mobilitou.

Tisk

Na jak dlouho?

Za pracovními zkušenostmi můžeš vyjet na 2–12 měsíců.

Tisk

Kolik mě to bude stát?

Náklady, které se s životem v zahraničí pojí, ti pomůže pokrýt stipendium. Výše stipendia se aktuálně pohybuje od 480–660 EUR na měsíc, podle životních nákladů v dané evropské zemi. U výjezdů mimo Evropu je to 700 EUR.

ikona_02_bubliny-smajlik-dzs

Musím umět dobře anglicky nebo jiný cizí jazyk?

Dokonalou angličtinu po tobě nikdo vyžadovat nebude, alespoň mírně pokročilá znalost cizího jazyka, ve kterém budeš komunikovat, se ti ale bude hodit. V rámci programu Erasmus+ si můžeš své znalosti bezplatně otestovat a případně i zlepšit v on-line kurzech.

Tisk

Je možné vyjet i jinak než na pracovní stáž?

Kromě pracovní stáže můžeš samozřejmě vyjet i na studijní pobyt. Další možností jsou výzkumné pobyty nebo tzv. letní školy. Vyjet do zahraničí můžeš i v rámci dobrovolnického projektu.

Tisk

Kde zjistím víc informací?

Všechny informace získáš na zahraničním oddělení své školy. Zadej název školy do zeleného pole nebo klikni na lupu a vybírej z rozbalovacího menu.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Užitečné pro tebe budou i následující stránky a dokumenty.
leták Studium a stáže v zahraničí pro studenty VŠ
leták Pro zaměstnance a studenty VOŠ
stránky Domu zahraniční spolupráce
stránky programu Erasmus+